Municipality in learning, learning in the municipality

Main Article Content

Redakce Envigogika

Abstract

Dne 30. 3. 2012 proběhla v Praze konference Obec učení, učení v obci. Cílem akce bylo představit tzv. místně zakotvené učení (dále MZU), shrnout jeho přínosy obcím i školám a prezentovat jeho základní principy a cíle.
Na konferenci vystoupila lektorka Delia Clark, spoluautorka publikace Učíme se rozhodovat pro budoucnost, která mimo jiné upozornila na význam výzkumu dopadu uplatňování MZU a potřebnosti konkrétních podkladů, čísel a dat. Dále představila výstupy a reálné dopady toho, co MZU dokáže.
Na programu dne následovaly příklady využití MZU v České republice. Jiří Kulich ze Střediska ekologické výchovy SEVER přiblížil metodiku projektu Škola pro udržitelný život - vzdělávacího, grantového a asistenčního programu Nadace partnerství. Iva Nesvadbová pak představila školu, která je v SUŽ zapojena již od roku 2004 - ZŠ praktická, Králíky - a přítomné seznámila i s dalšími realizovanými projekty.
V závěru konferenci se přítomní zamysleli nad možnostmi propagace myšlenky MZU, jaké nástroje použít a jak pracovat s bariérami.

Downloads

Download data is not yet available.

Metrics

Metrics Loading ...

Article Details

How to Cite
Envigogika, R. (2012). Municipality in learning, learning in the municipality. Envigogika, 7(1). https://doi.org/10.14712/18023061.155
Section
Information